ptt_tbg.jpgptt_zima.jpg

Góry Świętokrzyskie. Korona Gór Świętokrzyskich et.VII [24.11.2018]

24.11.2018 (sobota)
Wyjazd o godz. 7:00 z parkingu przed sklepem Lidl (obok PEC) w Tarnobrzegu. Przejazd przez Sandomierz, Opatów, Kielce do miejscowości Brzostek k. Przedbórza (woj. łódzkie).

(1) Przejście piesze na trasie: Brzostek (żółty szlak) – G. Fajna Ryba 347 m – G. Kozłów 337 m – Stara Wieś. Czas przejścia ok. 2-3 godz., długość ok. 8 km

Przejazd na trasie: Stara Wieś – Bieliny

(2) Przejście piesze na trasie: Bieliny (niebieski szlak) – Duża Skała 444 m – Drogosiowa 447 m – Drogosiowe. Czas przejścia ok. 2 godz., długość ok. 7 km

Uwaga: ze względu na dużą odległość (ok. 170 km w jedną stronę) do Pasma Przedborsko-Małogoskiego i krótki dzień drugie przejście piesze będzie realizowane tylko w przypadku dobrej pogody i odpowiedniej ilości czasu.

Powrót przez Łagów, Opatów i Sandomierz do Tarnobrzega. Planowany powrót godz. 19:00-20:00.

Wpisowe (do 14.11.2018):

Członkowie PTT Oddziału w Tarnobrzegu (opłacone składki), młodzież szkolna 65,- zł, pozostali 75,-  zł. (koszty przejazdów!)

W ramach wpisowego:

Przejazd do miejsca rozpoczęcia wycieczki, przejazdy pomiędzy trasami pieszymi i przejazd powrotny, przewodnictwo na trasie, ubezpieczenie NNW i KL.

Prowadzi: Jacek Morawski

Szlak Niebieski Rzeszów-Grybów.

Pogórze Przemyskie – Przemyśl [9-11.11.2018]

9.11. (pt)
Wyjazd o godz. 16:30 z parkingu przy sklepie "Lidl" (ul. Sikorskiego) w Tarnobrzegu. Przejazd do Przemyśla. Zakwaterowanie w Obiekcie Noclegowym PTTK Przemyśl „Podzamcze” na ul. Waygarta 3
w pokojach 1, 2, 3 i 4 osobowych. (http://przemysl.pttk.pl/).

10.11. (sob) Przejazd do miejscowości Sufczyna. Przejście piesze na trasie: Sufczyna (szlak niebieski) – Huta Brzuska – Krzeczkowa – Krasice - Krasiczyn. Przejazd do Przemyśla. Czas przejścia ok. 6 godz. Długość trasy ok. 21 km.

11.11. (nd) Przejazd do miejscowości Krasiczyn. Przejście piesze na trasie: Krasiczyn (szlak niebieski) – Dybawka – Prałkowska Góra 351 m – Wapielnica 394 m – Zielonka - Przemyśl. Czas przejścia ok. 5 godz. Długość trasy ok. 15 km. Powrót do Tarnobrzega ok. 20:00 - 21:00.

Wpisowe:
Członkowie PTT Oddziału w Tarnobrzegu (opłacone składki), młodzież szkolna  150,- zł, pozostali  170, - zł
Wpisowe (co najmniej zaliczka) do 31.10.2018

W związku z przypadającą rocznicą 100-lecia Niepodległości w trakcie wycieczki przewidziano zwiedzanie obiektów militarnych z czasów I i II Wojny Światowej (forty Twierdzy Przemyśl, schrony Linii Mołotowa), zwiedzanie kompleksu cmentarnego (cmentarze żołnierzy polskich, węgierskich, austriackich, rosyjskich
i niemieckich) oraz dla chętnych wizytę w Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej.

W ramach wpisowego:
przejazd na trasie: Tarnobrzeg – Przemyśl – Tarnobrzeg, dojazd i odbiór z tras pieszych, przewodnictwo na trasie, 2 noclegi w pokojach z umywalkami i węzłem sanitarnym na korytarzu, ubezpieczenie NNW i KL.
Wyżywienie we własnym zakresie o oparciu o liczne sklepy oraz bary i restauracje znajdujące się w obrębie starego miasta

Prowadzi: Jacek Morawski

Ilość miejsc ograniczona !!!

Ukraina objazdowa [26-28.10]

26.10 (pt) - wyjazd z parkingu przed klubem Tapima w Tarnobrzegu - o godz. 0:30. Przejazd do Poczajowa - zwiedzanie Ławry Poczajowskiej. Przejazd do Krzemieńca – wizyta w Muzeum Juliusza Słowackiego, miejsc związanych z wieszczem. Przejazd do Kamieńca Podolskiego, kwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

27.10 (sob) - śniadanie. Przejazd do Chocimia - twierdza Chocimska. Powrót do Kamieńca Podolskiego, zwiedzanie Starego Miasta i Twierdzy Kamienieckiej, obiadokolacja, nocleg.

28.10 (niedz) - śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Stanisławowa, zwiedzanie miasta, czas wolny.
Planowany wyjazd do Polski ok. godz. 14:30. Planowany przyjazd do Tarnobrzega ok. godz. 24.00.

Wpisowe:
Członkowie PTT Koła w Tarnobrzegu 430 - zł, pozostali 450 - zł
W ramach wpisowego:
przejazd autokarem turystycznym, opieka pilota-przewodnika i przewodnika miejscowego, nocleg w hotelu (pokoje 2 os. z łazienką), wyżywienie: obiadokolacja, śniadanie, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów wg programu, ubezpieczenie

Uwaga:
Uczestnicy wycieczki muszą posiadać ważny paszport.
Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie.

Prowadzi: Grzegorz Bień, przewodnik po Lwowie - Władysław Petryk